Co daje ozonowanie powietrza w biurze - Warszawa?

Co daje ozonowanie powietrza w biurze – Warszawa? Co pomaga w stolicy wspierać zdrowie pracowników biur? To oczywiście ozonowanie biur. Każdy przedsiębiorca, ma świadomość, że stworzenie zdrowego i wydajnego zespołu nie jest możliwe bez dobrej atmosfery. I nie oznacza to zwykłej relacji między współpracownikami, ale zapewnienie czystego powietrza i wszystkich powierzchni roboczych.

Aby stworzyć odpowiedni mikroklimat konieczna jest dezynfekcja, co oznacza, że trzeba będzie zainwestować finansowo. Istnieje sposób, który pozwala znacznie obniżyć koszty tej procedury, a jednocześnie całkowicie wyeliminować szkodliwy czynnik, jest to ozonowanie biur, w które zaangażowani są specjaliści.

Co daje ozonowanie powietrza w biurze?

Co daje ozonowanie powietrza w biurze - Warszawa?
Co daje ozonowanie powietrza w biurze – Warszawa?

Żadne sprzątanie biura, bez względu na to, jak dokładnie będzie wykonane, nie da zadowalającego rezultatu. Ozonowanie biur to proces oczyszczania za pomocą ozonu. Jest to gaz wytwarzany z tlenu. Ma silne właściwości dezynfekujące i jest około 2000 razy bardziej skuteczny niż chlor. Ozon ma doskonałe właściwości bakteriobójcze, a po interakcji z zanieczyszczeniami i mikroorganizmami zamienia się z powrotem w tlen. Wielu osobom trudno sobie wyobrazić, gdzie mogą pojawić się nieprzyjemne zapachy w biurze, w którym nie ma kuchni ani magazynu z jedzeniem. Najczęściej do wystąpienia takiej sytuacji prowadzą następujące czynniki:

  • Z reguły w każdym biurze pracownicy przygotowują posiłki, spożywają śniadania, lunch, ciasto, piją herbatę i kawę. W skład takich posiłków i przekąsek wchodzą produkty szybko psujące się, warzywa, owoce.
  • W biurach gromadzą się ogromne stosy dokumentów. Do pracy wykorzystywane są różnego rodzaju technologie, a to wszystko jest idealnym środowiskiem do powstawania i gromadzenia się kurzu, w którym z kolei mogą powstawać produkty organiczne i nieorganiczne wydające nieprzyjemny zapach.

Zwykłe sprzątanie nie jest w stanie poradzić sobie z problemem, pomoże tu jedynie ozonowanie biur cena nie jest wygórowana, na taką usługę może pozwolić sobie każde przedsiębiorstwo. Ważne! Im więcej kurzu gromadzi się w pomieszczeniu, tym większe jest zagrożenie dla zdrowia wszystkich pracujących w nim osób. Pracownicy, którzy przychodzą do pracy z przeziębieniem, są również zaangażowani w rozprzestrzenianie się wirusów, z ich winy może dojść do zakażenia całego personelu.

Jeśli przedsiębiorca chce poradzić sobie z tym problemem, powinien skorzystać z pomocy specjalistów. Oni wiedzą, jak przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń, w wyniku, czego zespół pracowników będzie cieszył się dobrym zdrowiem i zapałem do pracy. Zostanie zniszczony nieprzyjemny aromat, wszelkie wirusy i alergeny, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka.  Specjaliści przeprowadzą ozonowanie biura, bez użycia szkodliwych chemikaliów, które mogłyby zaszkodzić żywemu organizmowi. Taki zabieg gwarantuje przyjemny i zdrowy mikroklimat w biurze, przebywanie w nim będzie bardziej komfortowe dla wszystkich pracowników, którzy przecież spędzają w nim dużo czasu.

Sprawny i zdrowy zespół to klucz do sukcesu firmy

Każdy menadżer musi zadbać o to, aby w jego biurze panowała zdrowa atmosfera sprzyjająca dobremu samopoczuciu pracowników, a pomoże w tym ozonowanie biur. Istnieją czynniki, które mogą mieć znaczący wpływ na chęć zespołu do pracy. Obejmują one:

  • Nieprzyjemny zapach, który nie pozwala skoncentrować się na pracy, odwraca uwagę od rozwiązywania ważnych zadań. Ponadto odstrasza klientów, którzy raczej nie będą chcieli ponownie odwiedzić miejsca o przykrym zapachu.
  • Kurz, który swobodnie unosi się w powietrzu, dostaje się do płuc i utrudnia oddychanie, podrażnia błony śluzowe, przyczynia się do suchości oczu i nosa, psuje nastrój i źle wpływa na zdrowie pracowników. Ponadto kurz zatyka cały sprzęt biurowy, co często prowadzi do awarii, lepiej skorzystać z ozonowania pomieszczeń i uniknąć problemu.
  • Rozprzestrzenianie się patogennych mikroorganizmów w toaletach, gromadzenie się specyficznego zapachu i tworzenia się pleśni, grzybów. Wszystko to powoduje znaczny dyskomfort u ludzi.

Niekorzystna atmosfera w biurze to szkodliwy czynnik, który osłabia odporność pracowników, prowadzi to częstych absencji chorobowych. Jednocześnie wielu alergików doświadcza zaostrzenia dolegliwości. W tym przypadku, tylko profesjonalne ozonowanie pomieszczeń, pomoże osiągnąć pożądany efekt.

Ozon, który jest najsilniejszym utleniaczem, wypełnia całą przestrzeń, wnikając w najmniejsze pęknięcie, wykonując następujące zadania:

  • Dezodoracja
  • Dezynfekcja
  • Deratyzacja
  • Dezynsekcja
  • Usuwanie grzybów i pleśni.

Niszczenie patogennej mikroflory będzie bardzo skuteczne a dalsze jej namnażanie zostanie zablokowane. Ważne! Ozon eliminuje nawet larwy robaków, wirusa opryszczki i gruźlicy, z którymi chlor sobie nie radzi. Ozon charakteryzuje się silnymi właściwościami bakteriobójczymi, które pomagają pozbyć się wszelkiego rodzaju pleśni, drożdży i nieprzyjemnych zapachów. Ozon niszczy bakterie E. Coli, Salmonella, Listeria i wiele innych rodzajów drobnoustrojów i wirusów.

Proces ozonowania biur pozwala na zniszczenie struktury komórkowej mikroorganizmu, oddziałując z błoną komórkową. To zakłóca jego funkcję ochronną, prowadząc do deformacji i całkowitej śmierci. Stwierdzono, że bakterie są bardziej wrażliwe na ozon niż pleśń. Wysoka aktywność chemiczna ozonu wynika z jego właściwości utleniających.