Co powinniśmy wiedzieć o treningach personalnych z trenerem personalnym?

Co powinniśmy wiedzieć o treningach personalnych z trenerem personalnym? Na pewno słyszeliście o treningach z trenerem personalnym. Jest to bardzo popularna forma aktywności wśród znanych piosenkarzy, aktorów czy też ogólnie rzecz biorąc celebrytów. Kojarzy nam się to z pewnego rodzaju komfortem oraz czymś nieosiągalnym. Jednak osoby w ten sposób myślące są w dużym błędzie. Coraz więcej osób niebędących osobami publicznymi decydują się na ten rodzaj aktywności.

Kim jest trener personalny?

Zacznijmy sobie w ogóle od tego kim w ogóle jest trener personalny? Tak naprawdę trener personalny jest osobą, która pomoże nam odzyskać naszą idealną sylwetkę. Trenerzy personalni mają swoich indywidualnych klientów, z którymi trenują najczęściej na siłowni, ale także w terenie. Trener personalny na pierwszym spotkaniu rozpisuje poszczególny plan treningowy. Wcześniej oczywiście ocenia na jakim poziomie się znajdujemy. Nie możemy przecież po jednym treningu się zniechęcić. Mijałoby się to z celem.

Po otrzymaniu kompletnego planu treningowego spotykamy się z nim najczęściej trzy czy też cztery razy w tygodni i działamy. Na początku może być trudno podczas ćwiczeń, jak i także z motywacja, ale z czasem nie będziemy mogli sobie wyobrazić życia bez tych spotkań oraz treningów.

Najważniejsza jest technika

Wiele osób stwierdza, że ktoś taki jak trener personalny nie jest im potrzebny. Oczywiście możemy ćwiczyć samodzielnie na siłowni czy też nawet w swoim mieszkaniu. Jednak pamiętajmy, że w treningach najważniejsza jest technika. Bardzo często ćwicząc na siłowni można zaobserwować osoby, które błędnie wykonują ćwiczenia. Wykonując ćwiczenia błędnie narażamy się na ryzyko kontuzji. Możemy naprawdę sobie zrobić krzywdę. Jakby tego było mało niestety musimy się liczyć z tym, że takie treningi nie przyniosą nam oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji jedynie tracimy czas oraz pieniądze.

Co powinniśmy wiedzieć o treningach personalnych z trenerem personalnym?
Co powinniśmy wiedzieć o treningach personalnych z trenerem personalnym?

Z trenerem personalnym takie sytuacje nie mają mieć prawa miejsca. Trenerzy personalni podchodzą do swojej pracy z olbrzymim profesjonalizmem. Co więcej są to osoby wykształcone w kierunku fizjoterapii, a więc wiedzą co może nam zaszkodzić. Najważniejsze jest jednak to, że swoim podopiecznym pokazują jak wykonuje się poprawnie ćwiczenia. Dzięki temu wiedzą nie tylko jak ćwiczyć na maszynach na siłowni, ale także na macie czy też w terenie. Co ciekawe wiele osób nawet błędnie biega. Wiele osób źle stawia stopy. Z trenerem personalnym także pracuje się nad czymś co wydawałoby się oczywiste, a więc nad oddychaniem. W profesjonalnych treningach bardzo ważne jest oddychanie. Czasami źle oddychając mamy wpływ na nasze błędnie wykonywane ćwiczenia i jednocześnie znacznie szybciej się męczymy.

Zalety ćwiczeń z trenerem personalnym

Oczywiście treningi z trenerem personalnym mają dużo więcej zalet, aniżeli jedynie odnalezienie poprawnej techniki. Na pewno ćwicząc z trenerem personalnym jesteśmy w stanie być odpowiednio zmotywowani. Wiemy doskonale, że ćwicząc samodzielnie bardzo często rezygnujemy z treningów w tygodniu bez żadnego konkretnego powodu. Z treningu z trenerem personalnym już tak szybko nie zrezygnujemy. Wiadomo, że musielibyśmy mieć jakiś poważny powód. Jeśli go nie mamy, to na pewno na trening się wybierzemy i później będziemy z tego dumni.

Trener personalny także monitoruje nasze wyniki pracy. W związku z tym mamy dodatkową motywację do trzymania diety oraz regularnych ćwiczeń. Chcemy nie tylko zadowolić siebie, ale także pragniemy, aby trener był z nas dumny. Gdy będziemy się przykładać, to na pewno tak się stanie. Co więcej musimy zaznaczyć, że efekty przy pracy regularnej z trenerem będą o wiele szybsze niż w przypadku samodzielnych ćwiczeń.

Trener personalny wyciśnie z nas ostatnie poty. W pierwszej kolejności będziemy na niego wściekli, ale później będziemy mu dziękować. Gdy tylko zauważymy pierwsze efekty, to będziemy chcieć osiągnąć jeszcze więcej i więcej. Po czasie uprawianie sportu oraz zdrowe odżywianie nie będzie dla nas karą, a wejdzie nam w krew i nie będziemy sobie wyobrażać popołudnia spędzonego na kanapie czy też w fast food. Za to wszystko będziemy mogli podziękować swojemu trenerowi personalnemu.

Ile kosztują treningi z trenerem personalnym?

Wiemy już doskonale, że treningi z trenerem personalnym to w zasadzie same zalety. Jednak ciekawi nas jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Chodzi o cenę treningów z własnym trenerem personalnym. Jak to zatem wygląda cenowo? Wygląda to bardzo różnie. Oczywiście każdy trener personalny ma inny cennik. Czasem za jedną godzinę treningu musimy zapłacić 100 czy też nawet 200 złotych. Wpływ na to ma także miasto. Na pewno nieco drożej jest w Warszawie czy też w innych dużych miastach. Jednak gdy decydujemy się na ciągłe treningi z trenerem personalnym to wynegocjujemy zdecydowanie niższą cenę. Wydaje Ci się, że cena ta jest zbyt wysoka? Pomyśl tylko ile wydajesz na ciuchy, kawki na mieście czy też inne niepotrzebne przyjemności? Poświęć troszkę pieniędzy na trenera personalnego, a zrobisz dla siebie i dla swojego zdrowia znacznie więcej. Będziesz szczęśliwa i zupełnie inaczej spogląda na otaczający świat.