Co można zrobić na wieczór kawalerski

Co można zrobić na wieczór kawalerski – to zwyczaj, który zna chyba każdy. Wielu przyszłych panów młodych pragnie przeżyć ostatni wieczór swojego starego życia w wyjątkowy sposób. Ślub bowiem zmienia bardzo wiele, to nowa droga, którą po złożeniu odpowiednich deklaracji przebywa się z ukochaną osobą. Wieczór kawalerski to swego rodzaju pożegnanie z poprzednim etapem, na rzecz nowego, równie a może nawet bardziej fascynującego. Jak zorganizować taki wieczór, aby był naprawdę wyjątkowy? Kilka inspiracji znajdziesz poniżej.

Wieczór kawalerski – kiedy powinien się odbyć?

Co można zrobić na wieczór kawalerski
Co można zrobić na wieczór kawalerski

Data wieczoru kawalerskiego nie jest bez znaczenia. Warto pomyśleć o odpowiednim terminie. Organizowanie wieczoru kawalerskiego dzień czy dwa przed ślubem, to z pewnością niezbyt trafiony pomysł. Taki wypad z kumplami może bowiem skończyć się bardzo różnie. Być może nie tak, jak w przypadku słynnego Kac Vegas, warto jednak być ostrożnym. Odpowiednia data to tydzień albo dwa przed ślubem. Wówczas nawet, gdy zdarzy się coś nieplanowanego, przyszły pan młody ma wciąż szansę na złożenie przysięgi małżeńskiej w dobrej formie. To idealny czas również dlatego, że do ślubu zostało jedynie kilka dni. Przyszli małżonkowie odczuwają już więc specyficzne uczucie, które pojawia się tuż przed ślubem. Wieczór kawalerki tydzień lub dwa przed ślubem jest także formą odstresowania. Bowiem w tym okresie zazwyczaj większość spraw jest już zapięta na ostatni guzik, można więc wyrzucić z siebie wszystkie stresujące emocje, które na pewno pojawiły się podczas organizacji uroczystości i wesela. 

Kilka sposobów na fajny wieczór kawalerski

Każdy związek jest inny, jednak większość partnerek nie chciałaby, aby przyszły mąż na swoim wieczorze kawalerskim oglądał występy striptizerek, czy oddawał się innym niemoralnym czynnościom. Jeśli jesteś mężczyzną z klasą, na pewno nie interesują Cię takie rozrywki. Oto kilka sposobów na spędzenie wieczoru kawalerskiego właśnie dla takich mężczyzn:

  • Centrum rozrywki – nazwa miejsca może się różnić w zależności od tego, o jakim mieście mowa. Chodzi tutaj o miejsca, w których dostępne są różne maszyny i narzędzia służące doskonałej rozrywce. Piłkarzyki, cymbergaj, planszówki, gra w strzałki – to doskonała rozrywka na wiele godzin. W takich miejscach często jest także bar, można więc uczcić wyjątkowy wieczór ulubionymi napojami.
  • Paintball – to rozrywka dla prawdziwych twardzieli, którzy lubią wyzwania, adrenalinę oraz rywalizację. Po takiej dawce emocji, warto wybrać się do baru i świętować tam resztę wieczoru. Łączenie kilku miejsc w taki wieczór to fajny sposób na dobrą rozrywkę i brak nudy.
  • Jeśli w okolicy jest jezioro – wykorzystajcie to. W takich miejscach z pewnością istnieją wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jeśli wieczór kawalerski odbywa się w porze letniej, warto jeszcze przed zachodem słońca wypożyczyć odpowiednią łódkę i przemierzyć okolicę.
  • Jeśli w okolicy są góry – również warto to wykorzystać. Wycieczka górska ze znajomymi, połączona z nocowaniem pod namiotami i ogniskiem – brzmi fajnie, prawda?
  • Spływ kajakowy – kolejna propozycja dla fanów adrenaliny i sportowych wrażeń. Poza tym, to jedna z najtańszych form na spędzenie wieczoru kawalerskiego, co jednak nie świadczy o tym, że najgorsza. Taki spływ można połączyć z biwakowaniem, a to jeden z najlepszych sposobów na męską przygodę.
  • Wyjazd na mecz – jeśli goście wieczoru kawalerskiego są fanami jednej drużyny, wyjazd na mecz w której gra z pewnością okaże się niemałą atrakcją. To także okazja to zwiedzania innego miasta.
  • Wykwintnie – jeśli marzy Ci się wieczór kawalerski w eleganckiej formie, warto wybrać się ze znajomymi do eleganckiej restauracji. Wykwintna kolacja, dobrej jakości alkohol z wysokiej półki to fajny pomysł na wieczór kawalerki.
  • W domu – to tutaj jest tak naprawdę wszystko to, co może przydać się podczas wieczoru kawalerskiego: przekąski, napoje, ulubiony alkohol, telewizja. Dla wielu panów właśnie mieszkanie jest najlepszym miejscem na przyjemny wieczór kawalerski.

Sposób spędzenia wieczoru kawalerskiego zależy głównie od tego, jakie preferencje ma przyszły pan młody i reszta gości wieczoru. Takie wydarzenie organizuje w dużej mierze przypadków świadek, jednak nie jest to konieczność. Warto ustalić odpowiednio wcześniej, kto będzie odpowiedzialny za organizację wieczoru kawalerskiego.

Podsumowanie

Wieczór kawalerski to ważna impreza, która jest w pewnym sensie otwarciem drzwi do nowego etapu życia. Małżeństwo to nie złota klatka, jednak z chwilą jego zawarcia z pewnością wiele spraw ulegnie zmiany. Nie oznacza to, iż ten etap będzie w jakiś sposób gorszy czy mniej satysfakcjonujący. Warto jednak uczcić ten moment właśnie poprzez wieczór kawalerski. Jego organizacją najczęściej zajmuje się świadek, ale nie jest to koniecznością. Wieczór ten warto zaplanować na tydzień lub dwa przed ślubem, aby nie ryzykować złą formą w dniu ceremonii. Sposób spędzania tego czasu zależy od tego, jakie preferencje ma pan młody oraz jego znajomi. Można bawić się naprawdę fajnie, ale jednocześnie kulturalnie. Wszystkie wyżej opisane sposoby właśnie takie są. Warto połączyć kilka form, aby wieczór był naprawdę wyjątkowy, a jego uczestnicy nie nudzili się, a bawili świetnie.