Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jak zorganizować przeprowadzkę? Zdecydowana większość osób przeprowadzających się po raz pierwszy w życiu nie wie, jak się zorganizować. W związku z tym, jakie aspekty i kwestie należy wziąć pod uwagę planując przeprowadzkę. W jakiej kolejności je spakować? Po pierwsze, warto dokładnie oszacować, ile czasu zajmie każdy etap przeprowadzki.

Zmiana mieszkania

Jeśli nowe mieszkanie wymaga gruntownego remontu lub naprawy, warto zaplanować prace jeszcze przed wprowadzeniem się. Również planując przeprowadzkę warto wziąć pod uwagę odległość do pokonania. Często potrzebna jest pomoc firmy przeprowadzkowej. Z kolei meble podczas przeprowadzki we Wrocławiu można przewieźć nawet na przyczepie samochodowej. Warto również wspomnieć, że większe przedmioty, takie jak antyki i pianina, będą wymagały pomocy eksperta podczas procesu przeprowadzki.

Od czego zacząć pakowanie?

Zaleca się rozpoczęcie pakowania od rzeczy rzadko używanych. Najważniejsze z nich to odzież sezonowa lub książki. Zaleca się również opisanie kartonu w taki sposób, aby dokładnie wiedzieć, co znajduje się w środku. Zadbaj również o wypełnienie pudełka pianką, gazetą lub folią. Zaleca się również powierzenie członkom rodziny opieki nad zwierzętami lub dziećmi na czas przeprowadzki. Pościel, materace i ręczniki należy spakować przed opuszczeniem apartamentu. Warto też na czas przeprowadzki spakować do bagażu podręcznego czajniki, patelnie i sztućce.

Jak spakować książki i gazety?

Warto wspomnieć, że na pierwszy rzut oka zawijanie gazet i książek może wydawać się proste. Zdecydowana większość osób umieszcza tego typu produkty w kartonach. Należy jednak pamiętać, że papier jest ciężki. Dlatego zaleca się układanie książek w małe kartony, aby ułatwić przenoszenie. Należy również pamiętać o bardzo starannym pakowaniu książek. Kolców nie można złamać. Z kolei różnego rodzaju szczeliny trzeba wypełnić miękkimi materiałami. Pudła kartonowe muszą być nie tylko suche, ale również nie mogą być zabrudzone.

Jak pakować ubrania i tkaniny?

Zdecydowanie najłatwiejszym rozwiązaniem jest wrzucenie materiału i ubrań do torby. Oczywiście musisz wiedzieć, że ta opcja ma wiele wad. Po pierwsze, ubrania się marszczą. Ponadto podczas transportu worki mogą zostać przedziurawione, a do środka mogą dostać się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Dlatego do pakowania zaleca się stosowanie pudeł kartonowych. Rzeczy, które prawidłowo się składają, nie tylko zajmują mniej miejsca, ale także nie gniotą się tak, jak robią to torby. I odwrotnie, do pościeli, a także innej bielizny domowej warto zastosować worek próżniowy. Jednak marynarki, garnitury i inne części garderoby wymagają większej troski.

Jak zapakować sprzęt kuchenny?

Zaleca się dokładne zabezpieczenie zastawy stołowej i akcesoriów wykonanych z delikatnych materiałów, z których najważniejszymi są ceramika, szkło czy porcelana. Zaleca się również owinięcie każdej kopii miękkim materiałem, gazetą lub folią bąbelkową. Z kolei talerze warto układać tak, aby zajmowały znacznie mniej miejsca. To samo zrób z miską. Z kolei wskazane jest wypełnienie garnka mniejszymi produktami, takimi jak woreczki z przyprawami. Z kolei w przypadku zastawy stołowej najlepszym rozwiązaniem jest układanie ich w stos i sklejanie.

Oferta firmy przeprowadzkowej

Jak zorganizować przeprowadzkę?
Jak zorganizować przeprowadzkę?

Dziś firmy przeprowadzkowe zapewniają swoim klientom nie tylko krajowy, ale i międzynarodowy transport mienia oraz pakowanie, rozpakowywanie i załadunek mebli. Gwarantują profesjonalne zabezpieczenie przewożonych przedmiotów oraz montaż lub prawidłowe ustawienie mebli zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Dzięki temu użytkownik niemal o każdej porze dnia może zdecydować o przewiezieniu mebli czy przedmiotów, które chce zabrać ze sobą na czas przeprowadzki.

Warto wspomnieć, że zdecydowana większość firm pracuje 24 godziny na dobę. Dodatkowo w zależności od ilości pracowników trzeba liczyć się z kosztami od 50 do 150 zł za godzinę pracy przy przeprowadzce. Należy również wziąć pod uwagę, że na koszty wysyłki wpływ będzie miała również odległość do pokonania.

Przechowywanie mebli

Nie wszyscy wiedzą, że masz możliwość przechowania mebli w przechowalni na czas przeprowadzki, a na rynku jest mnóstwo firm, które oferują taką usługę. Absolutnie najlepszą opcją jest wykonanie wizji lokalnej z konkretnym przedstawicielem firmy spedycyjnej w celu przygotowania kosztorysu usługi. Niektóre firmy oferują również możliwość przechowania mebli na czas remontu lub przeprowadzki. Warto również wspomnieć, że miesięczny koszt przechowywania mebli to średnio 50 zł za 1 metr kwadratowy.