Jak dbać o sztuczne kwiaty?

Jak dbać o sztuczne kwiaty? Sztuczne kwiaty są piękne, praktyczne i są wybawieniem dla alergików – dopóki się nie zakurzą. Po zabrudzeniu mogą szybko sprawić, że pokój będzie wyglądał staroświecko i nieczysto. I chociaż nie wymagają one takiej opieki i specjalnych warunków życia jak prawdziwe rośliny, nadal trzeba je regularnie czyścić, aby zachowały swój najlepszy wygląd. Sztuczne kwiaty jak żywe – to jest możliwe!

Czyszczenie sztucznych kwiatów

Jak dbać o sztuczne kwiaty?
Jak dbać o sztuczne kwiaty?

Po wybraniu lub zamówieniu sztucznych kwiatów należy zastanowić się, jak utrzymać je w czystości bez uszczerbku kwiatów. Niestety, nawet najlepsze sztuczne kwiaty zbierają kurz na wystawie, ale istnieje kilka prostych sposobów, aby zachować ich piękny wygląd na dłużej. Pierwszym miejscem do rozpoczęcia jest zwykle odkurzacz z piór, ale to tylko wyciera powierzchnię i rozprasza kurz do atmosfery, gdzie osadza się z powrotem na kwiatach, jak tylko odwrócisz się plecami. To samo dotyczy zdmuchiwania kurzu z roślin i kwiatów za pomocą chłodnej suszarki do włosów lub sprężonego powietrza, którego można użyć do czyszczenia komputera. To, czego naprawdę potrzebujesz, to dostać się prosto do skomplikowanych rowków i fałd, które tworzą najlepsze sztuczne kwiaty, a do tego trzeba być trochę bardziej kreatywnym. Niektórzy ludzie nakładają pończochę lub nylonową skarpetę na dyszę odkurzacza ustawionego na niskie obroty, co jest lepszą metodą niż dmuchanie, ponieważ zbiera się kurz zamiast go rozprowadzać. Jest to jednak trudne i trzeba uważać, aby nie uszkodzić kwiatów podczas czyszczenia ich. Alternatywnie, możesz przetrzeć każdy liść lub kwiat zwilżoną szmatką, co jest dobrym sposobem na zebranie całego kurzu, ale zajmuje znacznie więcej czasu. Metody te działają dobrze dla plastikowych kwiatów, a można również użyć pasty do mebli i ściereczki z mikrofibry do czyszczenia ręcznego, ze szczoteczką do zębów zanurzoną w alkoholu do czyszczenia, aby dotrzeć do trudnych miejsc. Niektórzy ludzie używają nawet lakieru do włosów, ale trzeba uważać, aby nie zbierać pozostałości chemicznych. Kwiaty sztuczne ekskluzywne zawsze pięknie się prezentują. Ekskluzywne sztuczne kwiaty sklep internetowy to źródło pięknych roślin.

Różne sposoby czyszczenia

Użyj wilgotnej ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć roślinę w dół, liść po liściu. Jeśli sama woda nie wystarczy, aby usunąć brud, lub rośliny są bardziej skomplikowane, może trzeba dodać trochę białego octu do mieszanki. Ocet pomoże przeciąć nagromadzoną warstwę kurzu. Zrób roztwór z połowy octu i połowy wody i wymieszaj go w butelce z rozpylaczem. Spryskaj swoją sztuczną roślinę tym roztworem. Dla naprawdę uporczywego nagromadzenia, niech roztwór octu pozostanie na roślinie przez około pięć minut. Wytrzyj tyle octu i kurzu, ile możesz czystą, wilgotną szmatką.

Jedwabne kwiaty wymagają specjalnej pielęgnacji. Ze względu na sposób, w jaki jedwabne kwiaty są zbudowane i barwniki, które są często używane, płynne czyszczenie może się nie sprawdzić. Istnieje jednak rozwiązanie do czyszczenia na sucho, które nie zaszkodzi jedwabnym kwiatom. Używa się do tego mączki kukurydzianej lub soli, aby delikatnie zetrzeć kurz z płatków i liści. 

Niedrogie, ale skuteczne

Jeśli szukasz niedrogiego, ale skutecznego sposobu na czyszczenie sztucznych kwiatów, istnieje kilka opcji, które możesz wypróbować. Zamiast używać komercyjnych sprayów, możesz użyć zwykłej butelki z rozpylaczem do roślin wypełnionej w równych częściach białym octem lub alkoholem i zwykłą wodą. Twoje sztuczne kwiaty powinny być umieszczone na gazecie, aby spray nie dostał się wszędzie, a rośliny lub kwiaty powinny być spryskane ze wszystkich stron, aby spłukać kurz. Zanim jednak zajmiesz się całą aranżacją, przetestuj niewielki obszar każdego rodzaju kwiatu za pomocą mieszaniny czyszczącej. Kolory mogą się rozmazywać i w takim przypadku należy uciec się do metody wilgotnej ściereczki.

Jeśli jesteś zadowolony z czyszczenia na mokro swoich sztucznych kwiatów, można również trzymać je pod rozpylaczem lub delikatnie opłukać je w mieszaninie wody i mydła do naczyń. Ta metoda daje najlepsze rezultaty, ale zajmuje trochę więcej czasu.  Sztuczne kwiaty hurtownia to również zbiór skutecznych środków do czyszczenia. Kwiaty sztuczne hurt online można zakupić w promocyjnych cenach.

Kwiaty zawsze w formie

To niesamowite, że możesz sprawić, że Twoje sztuczne kwiaty będą wyglądały jak nowe, używając prostych artykułów gospodarstwa domowego i części swojej już ustalonej rutyny. W przeciwieństwie do prawdziwych kwiatów, które mogą zostać uszkodzone przez warunki atmosferyczne, nasze sztuczne aranżacje przetrwają próbę czasu, jeśli okażą im Państwo trochę miłości. Nie ma potrzeby podlewania tych kwiatów lub wyrzucania ich do kosza po kilku dniach, chodzi nam o to, aby piękne aranżacje trwały dłużej. Wszystkie nasze bukiety sztucznych kwiatów są wykonane tak, aby trwały wiecznie, a to tylko jedna z wielu zalet sztucznych kwiatów. Jak w przypadku każdego długotrwałego związku, musisz okazać im trochę miłości, aby mieć pewność, że przetrwają jak najdłużej. Nie martw się, jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz.