Co zamiast rolet w oknach?

Co zamiast rolet w oknach? Wybór zasłon okazał się niełatwy. Wszystko zależy od osobistych preferencji i naszego gustu. Nowoczesne systemy konstruowane są tak, aby zarówno rolety, jak i żaluzje były trwałe i bardzo korzystnie prezentowały się jako uzupełnienie wystroju wnętrza.

Żaluzje poziome i pionowe

Jeśli bardziej interesuje Cię zasłonięcie okien roletami, wybierz pomiędzy żaluzjami pionowymi i poziomymi. Wersje poziome najczęściej spotykamy w naszych domach i mieszkaniach. Z kolei systemy wertykalne były kiedyś domeną wyłącznie biur. W zależności od materiałów i tworzyw sztucznych użytych na etapie tworzenia osłony okiennej, wygląd i funkcjonalność całego produktu może odpowiadać przyszłym potrzebom użytkownika. Oczywiście listwy są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Doceniamy tę cechę, szczególnie w kuchni. W końcu zmywamy naczynia, przygotowujemy potrawy i robimy przetwory przy oknie.

Brud na powierzchniach aluminiowych można łatwo zetrzeć. Laminowane okiennice drewniane są również łatwe do utrzymania w czystości. Grubsze listwy wykonane z drewna lub aluminium są mniej podatne na uszkodzenia, wypaczenia czy zawilgocenie. Materiały i surowce są aktualnie używane, a ich trwałość potwierdzona wieloletnim użytkowaniem. Wygląd lameli jest równie imponujący jak w dniu dostarczenia rolety do odbiorcy.

Szersze listwy i więcej możliwości

Wiele firm ceni sobie innowacyjność i poszukuje nowoczesnych rozwiązań z myślą o potrzebach klientów. Również w zakresie okiennic, takich jak rolety rzymskie czy plisy okienne, nieustannie pojawiają się propozycje, które z radością wdrażane są do kolejnych realizacji. Oczywiście żaluzje poziome sprzed kilkudziesięciu lat zniknęły z rynku. Obecnie ich listwy są bardziej wyraziste i szersze. Pracujemy również w różnych kolorach, od delikatnej bieli, przez metaliki, po głęboką czerń. Mamy również możliwość zastosowania małych okien, jak również rozległych przeszkleń tarasów. Nie musimy się martwić.

Żaluzje pionowe — różne style, ta sama funkcja

Co zamiast rolet w oknach?
Co zamiast rolet w oknach?

Bardzo ciekawą propozycją są żaluzje pionowe. Jest to system firanowy, obecnie znany głównie w wersjach biurowych. Nabierają zupełnie nowego i bardzo eleganckiego charakteru. Różnorodność materiałów, z których są wykonane, zabawna kolorystyka i stylowe wykończenia to znaki rozpoznawcze dzisiejszych czasów. Dobrym rozwiązaniem jest rozwiązanie na całą wysokość ściany. Za pomocą lin i łańcuchów możemy ustawić względne położenie pasów, możemy je przesuwać w lewo lub w prawo, możemy wybrać przesunięcie ich na środku lub rozłożyć równomiernie jak kurtynę. Będziemy też mieli większą swobodę w eksponowaniu szklanych elewacji, okien i drzwi na balkony czy tarasy.

Standardowe szerokości pasów wynoszą od 80 do 130 cm. Węższe i stonowane kolory dodadzą naszym oknom nieco jasności. Możemy też liczyć na zastosowanie ekranów i alternatyw dla ekranów w danym pomieszczeniu. Szeroka gama kolorystyczna, a także wybór wersji drukowanych niemal każdej grafiki, pozwalają na wydzielenie salonu od sypialni czy strefy naszej pociechy w ogólnodostępnym pokoju dziecięcym bez zmiany ścian. Udało nam się również szybko przywrócić spójność przestrzeni poprzez proces rozdzielenia okiennic, które w wersji otwartej zajmują bardzo mało miejsca, zarówno jako ekrany, jak i montowane nad oknami – https://okna-szczecin.com.pl. Warto wybierać rolety wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Zdecyduj, co dziś zamiast okiennic założysz na swoje okna

Biorąc za przykład wszechobecność nowoczesnych drzwi wewnętrznych i stolarki okiennej, okiennice i rolety są również wykonane w sposób pasujący do każdego wystroju domu. Oczywiście nie jesteśmy osamotnieni w wyborze, na co wymienić okiennice. Możemy skonsultować się z urzędnikiem. Personel sklepu chętnie doradza klientom. Podpowiadają na przykład, co można zamontować, aby kuchnia była jaśniejsza i optycznie bardziej przestronna, salon bardzo elegancki, a pokój dziecięcy kolorowy. Ważny jest również wygląd okiennic. W rzeczywistości dla klienta jest to równie ważne jak funkcjonalność. Producenci rolet i innych zasłon zalecają jednak nadanie priorytetu funkcji. Nie musisz się jednak zbytnio martwić, ponieważ istnieje tak wiele wzorów rolet i innych zastosowań, że na pewno znajdziesz to, co najbardziej Ci odpowiada. Nie mamy wątpliwości.

Zalecamy jednak podjęcie tej przemyślanej decyzji. W żadnym wypadku nie kupujemy żaluzji ani żaluzji na jeden sezon. Posłużą nam przez wiele lat. W pewnym sensie jest to inwestycja. Co więcej, rolety muszą nam służyć zarówno latem, jak i zimą. Na rynku znajdziesz wiele uniwersalnych i funkcjonalnych osłon okiennych. Nie musisz się martwić.