Wynajem busów dla firm

Wynajem busów dla firm: firmy w szczególności te świadczące usługi z zakresu czynności remontowo-budowlanych potrzebują do pracy dużych aut zapewniających dużą ładowność, jak i wygodne warunki dla pasażerów. Zakup profesjonalnych aut to często wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych w nie najlepszych wariantach wyposażenia. Wiele młodych firm dopiero zaczynających swoją działalność na rynku nie stać na pokrycie takich kosztów o jakich mówimy w przypadku zakupu nowego auta. Cześć przedsiębiorców wybiera opcje leasingowe jednak nie są one proste i wymagany jest minimalny okres od leasingobiorcy. 

Wszystkie te opcje mogą być brane pod uwagę jednak na późniejszym etapie działalności nie zaś na samym początku. Co w takim razie zrobić? Rozwiązaniem problemów transportowych dla firm są oczywiście busy na wynajem. Takiego rodzaju usługa może nie jest tak tania jak leasing jednak dla młodego przedsiębiorstwa może stanowić ogromną korzyść w postaci wygody. Wynajem busa to przede wszystkim przewidywalność kosztów jakie musimy ponosić w związku z jego użytkowaniem jak i możliwość rezygnacji w każdym miesiącu jego użytkowania.

Zobacz koniecznie:

Wynajmowane busy są ubezpieczone również od zdarzeń jakie mają na drodze kierowcy go prowadzący. Wynajmowany pojazd jest ubezpieczony, przegląd jest na koszt firmy wynajmującej jak i również przygotowanie do pory zimowej. Po naszej stronie zostaje jedynie tankowanie jak i opłacenie wynajmu.

Przede wszystkim elastyczność

Wynajmowane busy da się wypożyczyć na dzień, tydzień, miesiąc, rok wszystko zależy od tego jakie warunki uzgodnimy. Pojazd można zwrócić w każdym czasie jednocześnie rezygnując ponoszenia dużych kosztów. Pojazdy można wypożyczać okazjonalnie jeżeli działalność którą prowadzimy ma charakter sezonowy. Rozpoczęcie wynajmu jest kwestią chwili i nie trzeba udowadniać uzyskiwania przychodów. Wynajem auta daje to czego nie daje jego zakup, możliwość regularnego zwrotu VAT-u za wynajem długoterminowy.

Wynajem busów- jak dobrać wypożyczalnie

W wypożyczeniu auta do eksploatacji należy zwracać uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim powinniśmy liczyć się z możliwością ograniczenia/limitu kilometrów. Wynajem szczególnie krótkoterminowy z limitem kilometrów to bardzo wielka wada wypożyczalni busów. Takie limity można zlikwidować najczęściej na dwa sposoby, albo dopłacając określoną sumę przez wypożyczalnie, lub dobranie dłuższego okresu wypożyczenia.

Wynajem busów dla firm
Wynajem busów dla firm

Kolejny element na który powinno się zwrócić uwagę to czy dane auta są zadbane. Auto które jest w idealnym stanie mimo dużej ilości kilometrów świadczy o tym że wypożyczalnia podchodzi poważnie do swoich klientów i można częściej u niej dokonywać wynajmu. Niektóre firmy chcą zaoferować niższą cenę za auto w gorszym stanie jednak takie praktyki mają bardzo krótką historię ponieważ wynajmując auto powinniśmy mieć pewność że jest ono niezawodne.

Wypożyczalnie możemy dobrać również poprzez jej popularność. Wysokie zainteresowanie świadczy o fakcie że usługa prowadzona przez daną firmę jest godna polecenia. Takie firmy z natury swojej działalności również bardzo dbają o swoje interesy i nie wynajmują busów które nie nadają się do pracy.

Jak dobrać wynajmowany bus do swoich potrzeb?

Auto musi spełniać swoje wszystkie zadania do jakich go wynajmujemy. Prowadząc firmę remontową musi być pojemne i zapewniać komfort nawet przy dłuższych trasach kiedy trzeba dojechać do klienta. Busy do transportu pracowników jednak nie budowlanych nie wymagają tak dużej przestrzeni ładunkowej jednak komfort podróży również powinien być bardzo wysoki. Kryterium spalania jest również bardzo istotne z punktu widzenia ekonomiczności jednak nie powinno ono zasłaniać zdrowego rozsądku. Wynajmując auto do cięższych prac budowlanych nie należy brać egzemplarza z małą jednostką ponieważ może się ona okazać bardzo niepraktyczna.

Podsumowanie

Wynajem busów jest bardzo opłacalnym działaniem jeżeli jesteśmy firmą którą dopiero zaczyna swoją działalność na rynku i jeszcze nie ma takiej stabilizacji aby wziąć auta w leasing. Wynajem powinien być poprzedzony sprawdzeniem różnych wypożyczalni na rynku dzięki którym będziemy mieli podstawy do wybrania tej najlepszej. Dobór auta powinien odbywać się ze względu na to jak bardzo dane cechy pojazdu nam się przydadzą a nie np. ze względu na spalanie i cenę. Dobrze dobrane auto nie sprawia problemów przy większym obciążeniu, dzięki nie wysilonej jednostce Pali stosunkowo mało i da się go użytkować z dużą wygodą.

Wynajem busów na początku działalności to bardzo wygodna forma zapewnienia firmie transportu brygady ponieważ nie wymaga ona zobowiązywania się na długie okresy. Rezygnacja z umowy najmu może skutkować jednocześnie zwrotem kaucji a regularnie wypożyczanie w jednej wypożyczalni może skutkować rabatami dla stałego klienta. Wynajem to stabilność kosztów możliwość regularnego odliczania tych kosztów od podatku a także wygoda. Auto na wynajem nie wymaga opieki ze strony wynajmującego a jedynie należy martwić się o paliwo.