Krematorium dla zwierząt - sposób na godny pochówek

Krematorium dla zwierząt – sposób na godny pochówek – odejście z tego świata naszego ukochanego pupila wiąże się z ogromnym poczuciem straty. Sporo osób traktuje psy i koty jak członków swojej rodziny. Dla wielu są to “tylko” zwierzęta, jednak są i tacy, którzy mogliby za swojego pupila oddać życie. Cenią sobie obecność psów i kotów, dlatego ich odejście z tego świata to wielki ból oraz poczucie straty, z którymi niezwykle ciężko jest sobie poradzić. Śmierć bliskiego nam zwierzęcia to często niewyobrażalna trauma i tragedia. Jeszcze do niedawna sposobem na pożegnanie się ze swoim psem lub kotem było zakopanie go na terenie swojego ogrodu bądź działki.

Warto jednak wiedzieć o tym, że jest to niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Rozwiązaniem wydaje się być krematorium dla zwierząt, które ma w swojej ofercie kompleksowe usługi związane z kremacją oraz pochówkiem zwierząt. Zapraszamy serdecznie do lektury poniższego artykułu, w którym tłumaczymy, jakie korzyści wynikają z korzystania z usług krematoriów dla zwierząt.

Krematorium dla zwierząt – najważniejsze informacje

Co zrobić, gdy z tego świata odejdzie nasz ukochany pies lub kot? To pytanie zadają sobie właściciele tych czworonogów, którzy nie wiedzą, co zrobić z ich zwłokami po odejściu z tego świata. Dawniej zwierzęta zakopywano na ogródkach i przydomowych działkach, jednak w chwili obecnej jest to działanie wysoce ryzykowne. Chodzi o to, iż zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, chowanie zwierząt w ten sposób może spowodować, że zostaniemy ukarani grzywną.

Co zrobić, aby pochować zwierzę w sposób godny oraz jednocześnie zgodny ze wszystkimi aktualnie obowiązującymi przepisami prawa? Niektórzy właściciele psów decydują się na oddanie swoich zwierząt do weterynarza, który przeprowadza usługę “utylizacji”. Taka usługa oznacza, że zwierzę jest palone wraz z rozmaitymi śmieciami, więc nie ma szans na godne pożegnanie ani na postawienie nagrobka. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju krematoria dla zwierząt.

Krematorium dla zwierząt - sposób na godny pochówek
Krematorium dla zwierząt – sposób na godny pochówek

Krematorium dla zwierząt to miejsce, które właścicielowi zwierzęcia może zaoferować godny pochówek oraz profesjonalną opiekę po odejściu zwierzęcia. Wybierając dobre, profesjonalne krematorium dla zwierząt, mamy pewność, że bez żadnego uszczerbku na zdrowiu przebrniemy przez cały proces związany z pochówkiem zwierzęcia. Odpowiednia jakość usług, kompleksowe doradztwo oraz fachowe porady to najważniejsze wyróżniki, które powinny cechować każde dobre krematorium dla zwierząt.

Warto wiedzieć, że sporo firm ma w swojej ofercie kompleksowe usługi związane z odejściem zwierzęcia. Nie tylko zrealizują dla nas kremację, ale także postarają się o załatwienie dla naszego zwierzaka miejsca na cmentarzu. Wystarczy, że skontaktujemy się z konkretną firmą i na samym początku zapytamy, jaki zakres usług ma w swojej ofercie. Z pewnością uda się znaleźć dobrą, profesjonalną firmę, ponieważ liczba fachowych krematoriów dla zwierząt nieustannie rośnie.

Jak przebiega kremowanie zwierząt?

W sytuacji, gdy zdecydujemy się na wybór konkretnego krematorium dla zwierząt mając stuprocentową pewność, iż jest to firma godna zaufania, z której usług można skorzystać bez żadnych wątpliwości, w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się z jednym z jej konsultantów. Konsultant udzieli nam wszystkich niezbędnych informacji odnośnie działalności firmy. Uzyskamy od niej odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Zatrudniana przez dane krematorium dla zwierząt osoba z pewnością znajdzie takie rozwiązania, które będą zgodne z potrzebami i oczekiwaniami właściciela.

Wszystkie procedury oferowane przez krematorium dla zwierząt są realizowane w sterylnych warunkach. Specjaliści zatrudniani przez krematorium dla zwierząt zawsze przestrzegają wszystkich norm dotyczących higieny i bezpieczeństwa. Po tym, gdy wykonane zostaną wszystkie odpowiednie czynności, właściciele zwierzęcia przyjeżdżają na miejsce, w którym powinna zostać zrealizowana ceremonia pożegnalna zwierzęcia. Urna z prochami jest przekazywana rodzinie około 2-8 dni po przewiezieniu ciała.

Jak wybrać urnę?

Urna jest pamiątkowym naczyniem, w którym znajdują się prochy zwierzęcia, które odeszło z tego świata. Decydując się na skorzystanie z usług krematorium dla zwierząt, na pewno znajdziemy taką urnę, która będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Krematoria mają szereg propozycji wzorów urn dla właścicieli, dlatego ze znalezieniem najlepszej urny na pewno nie będzie żadnego problemu.

Można na przykład zdecydować się na klasyczną, prostą urnę bądź bardziej wymyślną – wszystko zależy od tego, jakie preferencje ma konkretny klient. Są nawet urny w postaci wizerunku psa bądź koty, urny drewniane, gładkie, półokrągłe czy wyposażone we wzory łapek naszego zwierzęcia. Krematoria dla zwierząt istniejące w Polsce każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby właścicielom zmarłych zwierząt zaoferować usługi na możliwie najwyższym poziomie. Dzięki temu, że branża funeralna dla zwierząt nieustannie się rozwija, żaden właściciel zwierzęcia nie musi obawiać się, że nie będzie mógł pochować swojego zwierzęcia w sposób godny a zarazem w pełni legalny.