Frezarka podologiczna z pochłaniaczem pyłu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Frezarka podologiczna z pochłaniaczem pyłu – na co zwrócić uwagę przy zakupie? Frezarka to urządzenie będące absolutnie podstawowym elementem wyposażenia każdego gabinetu podologicznego. Bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić codzienną pracę podologa, wykonywanie najprostszych zabiegów, bez jej udziału. Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej jakości frezarki podologicznej, właściwie dopasowanej do potrzeb i wymagań operującego nią specjalisty. Jakie rodzaje frezarek znajdziemy na rynku i na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia dla siebie?

Rodzaje frezarek podologicznych

Obecnie na rynku znaleźć można co najmniej kilkadziesiąt różnych modeli frezarek https://kerpro.pl/kategoria-produktu/frezy/, pochodzących od najróżniejszych, mniej lub bardziej znanych producentów. Wszystkie te urządzenia można jednak podzielić na dwie podstawowe kategorie, biorąc pod uwagę ich budowę oraz sposób pracy; są to frezarki z systemem spryskującym, czyli urządzenia do pracy na mokro oraz frezarki z pochłaniaczem, będące urządzeniami do pracy na sucho. Oba rodzaje frezarek mają swoje zalety, oba także cieszą się uznaniem podologów, niemniej jednak to urządzenia do pracy na sucho są modelami wybieranymi nieco częściej. Ich szczególna budowa i wyposażenie skutecznie chronią silnik urządzenia przed zatarciem i przegrzaniem, dzięki czemu frezarka z pochłaniaczem pyłu odznacza się wysoką trwałością i odpornością na eksploatację. 

Aby jednak mieć pewność, że wybrany przez nas sprzęt z pochłaniaczem pyłu będzie w stu procentach spełniał swoje funkcje i odznaczał się najwyższą klasą, warto zwrócić uwagę na kilka jego najważniejszych parametrów. 

Frezarka z pochłaniaczem pyłu – silnik i obroty

Jednym z podstawowych parametrów, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę przed wyborem konkretnej frezarki, jest moc jej silnika oraz maksymalna liczba obrotów, wykonywanych w ciągu minuty jej pracy. Możliwości modeli o najwyższym zakresie sięgają nawet 40 tysięcy obrotów na minutę. Równie dobrym sprzętem są jednak także frezarki pracujące w zakresie do 25 tysięcy obrotów na minutę. Optymalnym wyborem będą więc urządzenia wykonujące od 25 do 40 tysięcy obrotów na minutę. 

Frezarka do pracy na sucho – gabaryty urządzenia

W przypadku frezarki z https://kerpro.pl/kategoria-produktu/frezarki/ bardzo ważna jest jej jakość i wydajność, którą poznać możemy dzięki sprawdzeniu jej silnika oraz maksymalnego zakresu obrotów. Jako że jest to urządzenie, z którym podolog pracuje na co dzień, nierzadko nawet po kilka godzin dziennie, kluczowym parametrem są jednak również jego gabaryty. Odpowiednia wielkość i waga frezarki gwarantuje podologowi komfort pracy, a także jej bezpieczeństwo. 

Frezarka podologiczna powinna pewnie i wygodnie leżeć w dłoni, pozwalając tym samym na swobodne oraz precyzyjne wykonywanie poszczególnych czynności. 

Frezarka z pochłaniaczem – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Frezarka podologiczna z pochłaniaczem pyłu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Frezarka podologiczna z pochłaniaczem pyłu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pozostając przy komforcie pracy, warto wspomnieć o jeszcze jednym, istotnym parametrze frezarki, jakim jest poziom hałasu jej pracy. To, jak głośno pracować będzie nasze urządzenie, ma niebagatelny wpływ zarówno na komfort nasz, jak i naszych pacjentów. Warto więc wybierać urządzenia, które podczas działania emitują dźwięk o natężeniu około 50 dB. Ten poziom głośności sprzętu pozwoli na komfortowe wykonywanie pracy, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości swobodnego kontaktu z pacjentem. 

Oczywiście przy wyborze frezarki z pochłaniaczem pyłu należy pamiętać również o sprawdzeniu ilości oraz jakości zastosowanych w niej filtrów oraz worków. Elementy te mają za zadanie gromadzenie pyłu, powstającego podczas zabiegów, a co za tym idzie także skuteczną ochronę silnika. Warto więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj filtrów wyposażona została dana frezarka oraz jak często należy je wymieniać. Optymalnym wyborem będą modele wyposażone w najwyższej jakości filtry o najniższym koszcie eksploatacji i konserwacji. 

Frezarka idealna – nie tylko parametry

Wybierając najlepszą frezarkę ( https://kerpro.pl/kategoria-produktu/frezarki/frezarki-z-pochlaniaczem-pylu/ ) podologiczną do swojego gabinetu, powinniśmy oczywiście zwrócić uwagę na jej podstawowe parametry, stanowiące swego rodzaju wizytówkę sprzętu. Równie istotna jest jednak również marka, którą sygnowany jest sprzęt, a także ewentualne atesty i certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. Warto bowiem wybierać frezarki wyłącznie od sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy przed wypuszczeniem go na rynek, dokładnie sprawdzają i testują swój asortyment. Na uwagę zasługują więc między innymi urządzenia takich marek jak Baehr czy Hadewe. Są to solidnie, niemieckie firmy, których sprzęt już od ponad 50 lat cieszy się uznaniem szerokiego grona klientów na całym świecie. 

Nie zapominajmy również o tym, że na efektywność pracy oraz żywotność frezarki ogromny wpływ ma także jej użytkowanie. Właściwa i odpowiedzialna praca ze sprzętem, jak również jego regularne czyszczenie i konserwacja pozwolą znacznie dłużej cieszyć się jego wysoką jakością i wydajnością.  

 

Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl