Jaki namiot na bankiet, aby urządzić przyjęcie doskonałe?

Jaki namiot na bankiet, aby urządzić przyjęcie doskonałe? Organizacja przyjęcia, niezależnie od okazji, zawsze powinna być dopięta na ostatni guzik. Powinniśmy zastanowić się, gdzie chcemy urządzić uroczystość, jak powinno zostać udekorowane miejsce imprezy, czy należy zadbać o wypożyczenie stołów i krzeseł? Jednym z pomysłów na zorganizowanie stylowego i niezapomnianego przyjęcia jest wynajem namiotu bankietowego.

Dlaczego warto zorganizować bankiet w namiocie?

Zdecydowanie tak. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie z wielu powodów. Bankiet jest stylowy, uroczysty i elegancki – i taki właśnie klimat można osiągnąć, aranżując przestrzeń wewnątrz namiotu. Delikatne ozdoby florystyczne, nowoczesna biała zastawa stołowa, girlandy świetlne, oraz obrusy w jasnym kolorze stworzą klimatyczny nastrój. Plener, w którym umieszczony zostanie namiot, może stanowić doskonałe tło dla namiotu bankietowego. Urocza polana, okolice zamku lub pałacyku, lub przydomowy ogród – w każdym z tych miejsc można urządzić imprezę plenerową. W chłodniejsze dni warto rozważyć wynajem nagrzewnic, które ogrzeją wnętrze namiotu i wprowadzą element nastrojowego blasku.

Na co zwrócić uwagę, wypożyczając namiot?

Aby wypożyczyć właściwy model namiotu, musimy oszacować liczbę gości. Wypożyczalnie namiotów zwykle oferują pełen przekrój rozmiarów, od namiotu na 20 osób począwszy, na ponad setce miejsc kończąc. Musimy się również zastanowić, na jakim modelu nam zależy. Czy ma to być namiot zamknięty z dużym wejściem i oknami, czy półotwarty z rolowanymi bokami, lub tylko dwiema ściankami, czy może całkowicie otwarty, posiadający tylko zadaszenie? Wszystkie opcje mają swoje zalety. Namiot zamknięty ochroni przed zacinającym deszczem, oraz nawet bardzo silnym wiatrem, co przydaje się w miesiącach jesiennych i wiosennych, kiedy to panuje zmienna aura. W tym przypadku zdecydowanie sprawdzi się wynajem nagrzewnic gazowych. Namiot półotwarty z rolowanymi, lub spiętymi bokami oferuje podziwianie widoków w plenerze, jednak w przypadku załamania pogody, z powodzeniem można rozłożyć ścianki boczne, aby zabezpieczyć wnętrze, oraz gości. Namiot otwarty świetnie sprawdza się w upalne słoneczne dni. Doskonale ochrania przed palącym słońcem, zapewniając jednocześnie maksymalny przewiew, ponieważ model ten charakteryzuje się posiadaniem tylko zadaszenia i belek podtrzymujących.

O co jeszcze należy zadbać, wynajmując namiot na imprezę?

Jaki namiot na bankiet, aby urządzić przyjęcie doskonałe?
Jaki namiot na bankiet, aby urządzić przyjęcie doskonałe?

Namiot imprezowy to dopiero wstęp do organizacji przyjęcia bankietowego. Zastanówmy się, czy potrzebny będzie wynajem recepcji, aby zaopiekować się gośćmi już przy wejściu do namiotu? To profesjonalne rozwiązanie, szczególnie w przypadku bankietu firmowego na kilkadziesiąt osób. W pobliżu recepcji możemy umiejscowić również szatnię. Kolejnym aspektem, o którym powinniśmy pamiętać, jest wynajem barów. Klimatycznie podświetlone miejsce dla barmanów niewątpliwie zrobi wielkie wrażenie, a goście sami będą mogli podejść i zamówić to, co lubią. O czym jeszcze należy pamiętać? Oczywiście o parkietach tanecznych, bo cóż to za bankiet bez tańców? Stabilne i solidne parkiety to bardzo praktyczne rozwiązanie na ustabilizowanie całej przestrzeni podłogowej w namiocie. Można co prawda postawić na sportowy bankiet tematyczny, gdzie obuwiem obowiązkowym będą trampki, jednak nie oszukujmy się, z reguły na bankietach obowiązuje strój wieczorowy, oraz szpilki. Trudno w szpilkach czuć się swobodnie na podłożu, którym jest ziemia z najkrócej nawet przystrzyżoną trawą. Kolejną rzeczą, o której nie wolno nam zapomnieć jest znalezienie wypożyczalni stołów cateringowych, która zadba o podłoże do umieszczenia posiłków w stylu stołu szwedzkiego. Na szczęście często firmy wynajmujące namioty bankietowe, w ofercie mają również różne opcje dodatkowe takie jak właśnie wypożyczenie stołów cateringowych, krzeseł i stołów, parkietów tanecznych, czy też nagrzewnic, a nawet zapewnienie klimatycznego oświetlenia.

Bankiet w plenerze – moc atrakcji

Kiedy mamy już dopięte na ostatni guzik sprawy organizacyjne dotyczące samego namiotu i jego wyposażenia, warto zastanowić się, jak można dodatkowo i wyjątkowo umilić czas gościom. Postawmy na rozrywki plenerowe, ponieważ otoczenie namiotu pozostawia swobodną przestrzeń do relaksu. Duże szachy plenerowe to świetny pomysł na rozrywkę lubiących gry logiczne. Z tej atrakcji z pewnością skorzystają zarówno dzieci w każdym wieku, jak i dorośli, podobnie jak z plenerowej kręgielni z torem do kul. W dobrym tonie jest również mini golf, gdzie swoich sił w celności może spróbować każdy z gości. Jeśli na bankiecie przewidujemy obecność dzieci, warto zapewnić im atrakcje, żeby nie wiało nudą. Dobrym pomysłem jest duże młyńskie koło, jakie w wersji mini posiadają chomiki w domowych hodowlach. To z pewnością zapewni milusińskim sporo zabawy, a dorośli goście w tym czasie spokojnie mogą raczyć się dobrą kawą i słodkościami. Wybór dostępnych atrakcji jest spory. Możemy zdecydować się na krzywe lustra, foto budkę, oryginalną ściankę do zdjęć, czy panel z labiryntem, na którym można poćwiczyć zręczność.